Kuriozitete

Kuriozitete

Dashuria për qentë detyron 57-vjeçaren të jetojë në makinë

Hillary Barrows ka shpenzuar tetë vite nga jeta e saj duke punuar në vende te ndryshme të Europës si mësuese…

Read More »

Nju Jork, shitet 50 milionë dollarë, por është vetëm një garazh

Nju Jorku është gjithnjë Nju Jork dhe në “Mollën e Madhe” dihet, gjithnjë ka një çmim të kripur. Edhe një…

Read More »

Kinë, ndërtohet ura më e frikshme në botë

Në Kinë është nderuar ura me e frikshme në botë. Struktura e saj është pothuajse e tëra me xham.Cilësohet si…

Read More »

Rekord i ri, luleshtrydhja peshon 250 gramë

Një luleshtrydhe e kultivuar në Japoni ka hyrë në librin e rekordeve “Guinness”, për peshën e saj rekord, 250 gramë.…

Read More »

Australi, luan “ruletën ruse” dhe qëllon veten me plumb në kokë

Të vetëvritesh për të kaluar kohën. Historia e pabesueshme ka për protagonist Josh Taylor, një 19-vjeçar nga Australia. “Loja” nëse…

Read More »

SHBA, 47-vjeçarja përplas kokën dhe pas humbjes së ndjenjave zgjohet gjeni

Leigh Erceg, 47 vjeçe ka humbur kujtesën dhe nuk mban mend asgjë nga e kaluara e saj. Më parë gruaja kujdesej…

Read More »

Një shtëpi në jug të Italisë për…99 cent

Nëse dëgjoni se diku në bregdetin e Italisë shiten shtëpi për më pak se 1 euro, nuk ju kanë bërë…

Read More »

Kur një foto me ‘iPhone’ të shpëton nga vdekja

Një nënë nga Britania e Madhe ka rrëfyer se si një foto i ka shpëtuar jetën djalit të saj të…

Read More »

SHBA, zbulojnë se janë motra gjatë një kursi letërsie

Kanë zbuluar se janë motra në një kurs letërsie në Universitetin e Kolumbias në SHBA. Eshtë surprizuese historia e Lizzy…

Read More »

Kush trembet më shumë?….

“Ata janë më të trembur nga ju, se ju nga ata” është shprehja që çdo fëmijë ka dëgjuar nga prindërit…

Read More »
Back to top button