Kuriozitete

Kuriozitete

Priste vajzë pas 12 djemve, por sjell në jetë të…13-in

Një çift amerikan që kishte 12 djem dhe asnjë vajzë, është shtuar me një tjetër anëtar, pasi të enjten në…

Read More »

Duket një pupël, por e vërteta është krejt ndryshe

Në pamje të parë kjo foto duket si një pupël në rënie, por nëse shihni nga afër, do të vini…

Read More »

Para martesës i kërkon gruas të firmosë një kontratë të pazakontë

Në pjesën më të madhe të rasteve meshkujve u pëlqen që të kenë një grua, e cila i lejon që…

Read More »

Vjenë, edhe semaforët i thonë “stop” diskriminimit seksual

Për të promovuar në të njëjtën kohë sigurinë rrugore dhe tolerancën, administrata e Bashkisë së Vjenës ka zëvendësuar dritat e…

Read More »

21-vjeçarja që ka shëtitur botën me 9 euro në ditë! (Foto)

Të shëtitësh botën edhe pa një buxhet të madh në dispozicion është e mundur. Kështu ia ka dalë një studente…

Read More »

Dashuria është në ajër! Njihuni me bufin e vogël me fytyrë zemre

Një buf i vogël, vetëm tetë-javësh, është dërguar në Tarogan Zoo, në veri të Sidnejit. E veçanta e tij është…

Read More »

Pronari çon me pushime në Francë… 6400 punonjës

Shefi ekzekutiv i kompanisë kineze “Tiens”, u paguan pushimet në Paris 6400 punonjësve të tij. Miliarderi Li Jinyuan tha se…

Read More »

Australi, dalin në treg këpucët që kthehen në çadra kampingu

Në Australi kanë dalë në shitje këpucë që kthehen edhe në çadra pushim. Ato quhen  ‘Walking Shelter’ dhe mund të…

Read More »

Trashëgojnë një shtëpi në Maltë dhe gjejnë 1 miliard… lireta

Hapin kasafortën e shtëpisë së pushimeve dhe gjejnë një thesar. Një miliard lireta të vjetra, por që për fat të…

Read More »

Australi, kapet krokodili gjigand, 4 metra i gjatë dhe 550 kg

Një krokodil gjigand është kapur në Australi. Prej kohësh ai ishte kthyer në tmerrin e banorëve të zonës. Përbindëshi është…

Read More »
Back to top button