Kuriozitete

Kuriozitete

Restoranti që përdor vullkanin për të gatuar ushqime në 500 gradë celsius

Sezoni i ‘barbekysë’ sapo ka nisur, por një restorant në Lanzarote, në ishujt Kanarie ka zgjedhur të bëjë ‘barbekynë’ më…

Read More »

Dhjetë gjërat që (mbase) nuk i dinit për picën

Kur lindi pica moderne dhe kur u shfaq në Amerikë? A është e vërtetë se shumë shpejt astronautët do ta…

Read More »

Ja si ushqehen astronautët në hapësirë, NASA publikon fotot

E keni pyetur ndonjëherë veten se si mund të pini një gotë me qumësht aty ku graviteti është 0. E…

Read More »

Arrestohet “pëllumbi spiun”

Një pëllumb spiun raportohet të jetë arrestuar nga policët e Indisë, i cili mendohet se dërgonte mesazhe sekrete nga Pakistani.…

Read More »

Londër, në tryezë më breshkën, kur dreka është nën ujë

Në  “Sea Life Aquarium” të Londrës  është fiksuar një moment shumë i veçantë. Tre zhytës kanë zbritur nën ujë për…

Read More »

Fituesi i çmimit Nobel në fizikë nxjerr në ankand medaljen e tij

Leon Lederman, fituesi i çmimit Nobel në fizikës ka vendosur që të shesë medaljen e tij. Ai e ka fituar…

Read More »

Avokati nga Kenia ofron lopë, dele e dhi për dorën e vajzës së Obamës

Ëndrra e Felix Kiprono, nga Kenia, është të martohet me vajzën 16-vjeçare të Barack Obama, Malia dhe për këtë është…

Read More »

Papa Françesku: Nuk kam parë televizor prej 25 vjetësh

Papa Françesku tregon se nuk ka parë televizor që prej 25 vjetësh, nuk e përdor internetin dhe lexon vetëm një…

Read More »

SHBA, vogëlushja shtrihet dhe qan në prezencë të Barack Obamas

Gazetarja Laura Moser është vënë në siklet përballë presidentit të Amerikës, Barack Obama prej vogëlushes së saj. Vajza e dëshpëruar…

Read More »

Një gjermane 65-vjeçare me 13 fëmijë lind… katërnjakë!

Një gjermane 65-vjeçare lindi katërnjakë në një maternitet të Berlinit duke u bërë nënë për të shtatëmbëdhjetën herë, njoftoi televizioni…

Read More »
Back to top button