Kronika

Ekzekutoi në Kavajë me një plumb në kokë Arian Gosën, dorëzohet në polici Habib Rexha

Brenda më pak se dy muajsh 78-vjeçari Osman Gosa dy djemtë e tij në dy kriminale që kanë lidhje me njëra-tjetrën. Në dëshminë e tij, Osmani tha:  “Ishim duke parë ndeshjen. Dëgjova vetëm një krismë dhe e pashë djalin që ra në tokë dhe një njeri që iku me vrap”.

Habib Rexha është vëllai i Altin Rexhës, 43-vjeçarit që mbeti i vrarë në vrasjen e dyfishtë që ndodhi më 29 mars në Kavajë. 31-vjeçari Habib Rexha vendosi të hakmerret ndaj ekzekutorit të vëllait të tij, Edmond (Armand) Gosa, që mbeti gjithashtu i vrarë në mars, duke i marrë jetën e vëllait, Arjanit.

Vrasja e marsit ndodh për motive të dobëta. Nga hetimet mbi ngjarjen e mëparshme se Edmond e fyente vazhdimisht Altin Rexhën në lidhje me konfliktin e tij, ndërsa pati nisur për një “vështrim të shtrembër” mes tyre. Mbrëmjen e 29 marsit teksa Rexha ndodh bashkë me djalin e vet në afërsi të apartamenteve të tij është konfliktuar me Edmond Gosën i cili e ka qëlluar. Rexha është kundërpërgjigjur dhe të dy kanë humbur jetën.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button