Ekonomia

Gjiknuri-McMaster: SHBA mbështet projektet që garantojnë siguri energjitike

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri është takuar me këshilltarin e presidentit Trump për sigurinë kombëtare, Raymond McMaster.
Ka qenë vetë ministri i cili përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook shprehet se SHBA konfirmon mbështetjen për Shqipërinë dhe rolin e saj në projektet e mëdha që garantojnë rritjen e sigurisë energjetike në rajon dhe më gjërë.

Postimi i plotë i Gjiknurit:

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button