Kosova

Haradinaj: Aneksi i VV-së solli deri te mos arritja e marrëveshjes

haradinaj-aneksi-i-vv-s-euml-solli-deri-te-mos-arritja-e-marr-euml-veshjes_hdRamush Haradinaj, Isa Mustafa dhe Fatmir Limaj, gjatë ditës së martë kanë takuar përfaqësuesit e partive nga minitoritet në Kosovës të cilat do të përfaqësohen në Kuvendin e Kosovës.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përkatësisht i mandatuari për kryeministër nga blloku opozitar LDK-AAK-NISMA ka theksuar se ndonëse marrëveshja me Lëvizjen Vetëvendojse ka qenë shumë afër, gjatë ditës së hënë, ata kanë propozuar edhe një aneks, gjë e cila, sipas tij, i ka vështirësuar gjërat.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button