Kronika

Lihet në burg ish-zyrtarja Alda Klosi/ Gjykata e Apelit rrëzon kërkesën e saj për zbutje të masës së sigurisë

Gjykata e Apelit rrëzoi kërkesën e ish-zyrtares Alda Klosi për zbutje të masës së sigurisë dhe vendosi ta lejë në burg.
Me argumentin se ka dy fëmijë të mitur dhe duhet të kujdeset për nënën e saj të verbër, Klosi kërkoi lirinë nga burgu, e cila u hodh poshtë nga gjyqtarja Irena Brahimi. Avokati përdori si arsyetim edhe gjendjen shëndetësore të Klosit, e cila për disa ditë pas arrestimit u kurua në QSUT.

Avokati i Alda Klosit, Ilirjan Muho në një deklaratë për mediat tha se duhet të provohet vërtetësia e deklarimit të dhënë nga Rozeta Dobi.

Arrestimi i Alda Klosit erdhi pas dëshmisë së sanitares Rozeta Dobi e cila më herët ishte arrestuar me akuzën e vjedhjes së 120 mijë eurove nga shtëpia e zyrtares. Një kontroll i dytë i banesës së Rozeta Dobit dhe të birit Havier Dobi zbuloi dhe 405 mijë euro të tjera të cilat mbetën pa zot.

Pak ditë më parë, ish-zyrtares iu sekuestrua një apartament dhe një garazhd.

Thellimi i hetimeve nga policia dhe prokuroria e kryeqytetit si edhe pyetja për disa orë e sanitares Rozeta dobi zbuloi se gjithçka ka qenë inskenim dhe paratë e gjetura në banesë nuk ishin vjedhur por ish-zyrtarja e lartë ia kishte dhënë për t’i fshehur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button