Lumi Drin del nga shtrati, bllokohet hyrja për në Shkodër

Shkodra është qarku më i dëmtuar nga reshjet e dendura të shiut gjatë kësaj të diele.
Shiu dhe era e fortë kanë dëmtuar infrastrukturën e rrugëve në fshatra dhe qytet, ndërkohë që këtë mesditë situata u rëndua më tej, pasi lumi Drin doli nga shtrati.
Aktualisht është bllokuar hyrja për në qytet, pasi uji ka vërshuar në rrugë. Niveli i ujit te Harku i Berdicës arrin disa centimetër, duke e bërë të pamundur lëvizjen e automjeteve të vogla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *