Kronika

Moti, ulen temperaturat, reshje shiu dhe dëbore

Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të karakterizohet nga mot me vranësira mesatare dhe të dendura.

Moti do të jetë me reshje shiu të herëpashershme, me intensitet mesatar, lokalisht shtrëngatë dhe stuhi të izoluara.

Po ashtu parashikohen reshje bore hera-herës e dendur në zonat malore dhe pjesërisht ato kodrinore. Reshje bore do të ketë në lartësi mbi 300 metër në verilindje dhe mbi 500 metër në pjesën tjetër të vendit.

Era do të fryjë në drejtimin jugperëndim-juglindje deri në 16m/sek, ndërsa deti do të jetë i forcës 4 me lartësi dallge 2.3 metër.

Temperaturat minimale dhe maksimale pritet të arrijnë:

Vendet malore 0°/5°C

Vendet e ulta 4/12°C

Vendet bregdetare 5/°/15°C

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button