Sporti ne bote

Olympiacos nuk bën shaka, në finale me Fiorentinën

Pas fitores 4-2 si udhëtues në gjysmëfinalen e parë kundër Aston Villas, Olympiacos fitoi edhe ndeshjen e kthimit në Pire dhe arriti Fiorentinën në finalen e UEFA Conference League. Grekët gëzohen falë 2-0 të firmosur nga El Kaabi (autor i një triplete në ndeshjen e parë), i cili zhbllokoi sfidën në minutën e 10-të dhe mbylli llogaritë në minutën e 78-të.

Zhgënjim për skuadrën e Emery-t, protagoniste e dy ndeshjeve larg pritshmërive. Olympiacos arrin kështu në finalen e Conference League, me mundësinë për të luajtur për trofeun në qytetin e tyre (por në stadiumin AEK). Finalja e Conference League do të luhet më 29 maj në “AEK Arena”, Athinë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button