Kronika

Përplasje në Roskovec, kandidati i “Bashkë Fitojmë” godet me grushta dy qytetarë në qendrën e votimit

Një përplasje ka ndodhur në Roskovec, ku kandidati i “Bashkë Fitojmë” Erdit Hazizaj ka goditur me grushta dy qytetarë në Qendrën e Votimit 3061.
Dy qytetarët e plagosur quhen Andrea Hatia dhe Taulant Cjapi.
Në vendngjarje ka mbërritur Policia e Shtetit dhe po bën veprimet përkatëse.
Partia Socialiste Roskovec e ka dënuar këtë akt duke e quajtur të dhunshëm të kandidatit të subjektit zgjedhor “Bashkë Fitojmë”, Erdit Hazizaj. Sipas tyre ky është një akt i rëndë dhe i papranueshëm, ku një kandidat ushtron dhunë ndaj popullit, i cili sot ka ditën e tij për të ushtruar vullnetin. Nderkohe te goditurit kane bere denoncim ne Drejtorine e Policise Fier.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button