Sporti

Ronaldo refuzon të kthehet në shtëpi me ekipin e Portugalisë

Cristiano Ronaldo nuk do të kthehet në Lisbonë sot pas eliminimit shokues të vendit të tij në çerekfinale nga Katari 2022 ndaj Marokut.

Ronaldo shoqërohet nga nëntë të tjerë për të qëndruar në Katar, pasi FA portugeze njoftoi se vetëm 14 lojtarë  do të ktheheshin në kryeqytetin portugez pas humbjes historike 1-0 të së shtunës.

Krahas ish-sulmuesit të Manchester United, në Katar do të qëndrojnë Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Diogo Dalot, Ruben Neves, Rui Patricio, Raphael Guerreiro, Rafael Leao, Joao Cancelo dhe Maheus Nunes.

Nga skuadra fillestare prej 26 lojtarësh për Kupën e Botës, Danilo Pereira dhe Nuno Mendes tashmë ishin tërhequr për shkak të lëndimeve, duke lënë 24 lojtarë në turne – 14 prej të cilëve tani do të kthehen në Lisbonë rreth orës 17:15 sot.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button