Sporti ne bote

Zyrtare: Derbi i Milanos do të luhet në 22 prill

Derbi i Milanos u shty për shkak të angazhimit të kuqezinjve në çerekfinalen e Europa League kundër Romës. Por, Lega Serie A ka zyrtarizuar datat dhe oraret e reja të sfidave të kampionatit italian. Derbi Milan-Inter (java e 33-të) do të luhet të hënën më 22 prill në orën 20:45.

Derbi i kryeqytetit Roma-Lazio (java e 31-të) do të luhet të shtunën më 6 prill në orën 18:00 në “Olimpico”.

Derbi tjetër Torino-Juventus (java e 32-të) do të luhet të shtunën më 13 prill në orën 18.00.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button