Sporti

Armando Broja: Kemi zemër të madhe

Armando Broja hyri si zëvendësues, por arriti të vendosë fatin e ndeshjes në “Pushkash Arena” duke shënuar në fitoren 1-0 përballë Hungarisë. Pas sfidës, në një lidhje direkte me emisionin, “Ëndërr Kuq e Zi”, sulmuesi ka deklaruar: “Gjithmonë kam besim, gjithmonë kam dëshirë të ndihmoj skuadrën duke shënuar gol. Shënova, i dhashë skuadrës fitoren, më vjen mirë”.

“Vendi i titullarit? Kam qënë i dëmtuar. Mora një dëmtim pardje në stërvitje. Trajneri më pyeti nëse isha 100% gati dhe unë i thashë po. Për fanellën e Kombëtares bëj gjithçka. Tani do të shikoj gjendjen në stërvitjen e nesërme, por besoj se do të jemë gati. Sot ndihesha mirë, e kisha mirë këmbën”.

“Objektivi? Duhet të besojmë deri në fund për vendin e dytë. Kemi dëshirë të shkojmë në Botëror, nuk jemi një vend i madh, por kemi një zemër të madhe. Morëm tri pikët, por duhet të qëndrojmë me këmbët në tokë, të jemi të përqëndruar për Poloninë”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button