Kronika

Berisha ndez qirinj mbi monumentet e protestuesve të vrarë në 21 Janar

Mbështetësit e Sali Berishës dhe Ilir Metës kanë çarë rrethimin policor dhe kanë ndezur disa qirinj para Kryeministrisë, në vendin ku 11 vjet më parë u vranë nga Garda e Republikes 4 protestues që po protestonin kundër qeverisë së Berisha dhe Metës.

Në mbyllje të protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka habitur me kerkesen e tij tekjsa iu kërkoi protestuesve që të ndiqnin qirinj para Kryeministrisë.

“Nuk mund të përmbyllet pa përkujtuar kujtimin e atyre që dora e shtetit i vrau. Të ndezim një qiri në kujtim të jetës së tyre që pushteti i mori”, tha Berisha në mbyllje të fjalës së tij.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button