Te ndryshme

Te ndryshme

Studimi i ri: Zhdukja masive në tokë nga temperaturat e larta

Sipas një studimi të ri, shuarja më e madhe masive e specieve në Tokë u shkaktua nga pulset e forta…

Read More »

Shtatë për qind e amerikanëve e ngatërrojnë Shqipërinë me …Britaninë

GoCompare Travel krijoi një hartë interaktive për të provuar se sa mirë qytetarët britanikë dhe amerikanë e njohin Evropën, dhe…

Read More »

Merr ngjyrë të zezë uji pranë ujvarës së Niagarës

Uji pranë bazës së ujvarës së Niagraës ka marrë ngjyrë të zezë, duke u dhënë një makth të paparë turistëve.…

Read More »

Studimet e fundit, Toka do ngrohet me 2 gradë Celsius

Deri në fund të shekullit, temperaturat globale ka gjasa të rriten me më shumë se 2 gradë Celsius. Kjo rritje…

Read More »

Gjeorgji: S’do të shkosh ushtar, bëhu prift

Priftërinjtë janë të përjashtuar nga shërbimi ushtarak në Gjeorgji. Liberalët vendas po e përdorin tani këtë fakt për të ngulur…

Read More »

Pse Hitleri nuk e pushtoi Zvicren?

Zvicra nga Lufta e Dytë Botërore doli e pa pushtuar, por jo edhe e paprekur, ajo mbijetoi si e lirë,…

Read More »

A ndikon sheqeri te pijet me gaz për shëndetin mendor?

Njihet si fakt që sheqeri tek pijet me gaz dhe ëmbëlsirat favorizon obezitetin dhe sëmundjen e diabetit, por a është…

Read More »

”Forbes”: Jeff Bezos, themeluesi i ”Amazon”, më i pasuri në botë

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos u rendit si personi më i pasur në botë, para Bill Gates, i favorizuar nga rritja…

Read More »

Ambasada e SHBA-së në Tiranë- Foto e ditës: Programi i Lidershipit të Vizitorit Ndërkombëtar

Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka përzgjedhur sot si foto të ditës, vizitën e grave në Muzeun Sewall-Belmont në Washington…

Read More »

Rama: Sapo ka përfunduar aksioni i pastrimit nga misioni arkeologjik franko-shqiptar në qytetin mesjetar të Sardës

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në rrjetin social “Facebook” disa foto me pamje nga Sarda, qyteti mesjetar në ishullin…

Read More »
Back to top button