Politika

Escobar me opozitën, jo Berishën/ I dërguari i SHBA-së për Ballkanin takon Alibeajn dhe Metën

“See you soon (shihemi së shpejti)”, tha ai.

Ilir Meta preferoi të mos japë detaje mbi bisedën me Escobar por zgjodhi ti përcjellë një mesazh qetësie aleatit te tij  “non grada” që është  i padëshiruar nga amerikanët.

“Ju ftoj të gjithëve në stadium, të gjithë atje (përshëndet me dy gishta)”, u shpreh Meta.

Jo vetëm zgjedhjet, fokusi i të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin  ishte dhe siguria në rajon, me të cilën diskutoi me Ministren e Jashtme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button