Kronika

“Është koha për të mbyllur një cikël!” Lefter Koka lë mandatin e deputetit

Lefter Koka, i cili u zgjedh deputet i Partisë Socialiste në Durrës, në zgjedhjet parlamentare, dha sot dorëheqjen.
Përmes një shkrimi në “Facebook”, vendimin, Koka e lidh me faktin se “tashmë është kohë për të mbyllur ciklin në politikë e për t’i lënë radhë të rinjve”.

2 dekada më parë me përgjegjësi të lartë publike, mora përsipër të garoja për të qenë zëri i qytetarëve durrsakë.
Në këtë rrugëtim plot sfida, suksese e padiskutim dhe dështime, pata fatin të dëshmoj fuqinë e besimit, si dhe dinjitetin e njerëzve që punojnë çdo ditë me ndershmëri dhe përkushtim për një të ardhme më të mirë.
Në morinë e sfidave me të cilat ky rrugëtim të përball është gjithmonë e vështirë të ndalesh një moment dhe të vlerësosh se kur është koha e duhur për të mbyllur një cikël.
Sot është dita që rrugëtimin tim politik, ta vijojnë ata mijëra bashkëpunëtorë të mitë, që më bënë fitues për vite me radhë dhe që mbase nuk kam mundur asnjëherë t’i falenderoj sa duhet. Sot, e ardhmja u përket atyre!”, shkruan Koka.

Në zgjedhjet e 25 prillit, socialisti ia doli të sigurojë votat që i duheshin për t’u futur në parlamentin e ri të Shqipërisë. Pas fitores, premtoi se besimin e qytetarëve do ta shpërblente me “punë dhe vetëm punë në shërbim të vendit”.

Besimi i gjithsecilit prej jush më vendos përpara përgjegjësisë së madhe për të shërbyer me devotshmëri, përkushtim dhe për të qenë zëri  juaj i fuqishëm në parlament”, shkruante Koka në “Facebook”.

Por, sezoni i ri e gjen jashtë parlamentit, ndërkohë që shpreh mirënjohje për mundësinë, besimin dhe privilegjin e jashtëzakonshëm” të qytetarëve durrsakë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button