Opinion

I vetmi Kryeministër që promovon kanabisin, drogohet dhe refuzon testin e drogës

Kastriot Islami

Në një debat, para disa kohësh, një servil tipik që mbronte me zjarr Kryeministrin, hidhet dhe thotë: “Ju njerëzit me mend të këtij vendi, mos flisni se ai ju mundi të gjithëve, pra është më i aftë se ju veç e veç dhe të gjithë bashkë!”

Bashkëbiseduesi ju përgjigj: “Është e vërtetë se ai i paska “mundur” të gjithë njerëzit me mend në këtë vend! Dhe a dini përse? Sepse ai ka disa “vese” që njerëzit me mend në këtë vend nuk i kanë.

Ai mund të jetë politikani më i pasur në glob! Mashtrues i suksesshëm! Promovues i kanabisit dhe i droguar, që refuzon testin e drogës!  Më konkretisht, ai është i vetmi kryeministër në botën demokratike që:

mashtron, tallet e ofendon kundërshtarët e votuesit e tij;

është akuzuar si i droguar…dhe ka tmerr e frikë të pranojë testin e drogës;

është akuzuar nga OSBE-ja për zotërimin e 200 milionë eurove të fshehura në “off shore”;

miqtë e tij i kanë nxjerrë në media, dosje mjekësore për sëmundje mendore;

mban rreth tij individë mediokër që të maskojë injorancën e tij;

është me formim të mangët e shkollim të cunguar;  luan basketboll në zyrën e tij;

zhgarravit gjatë takimeve zyrtare se s’ndjek dot bashkëbiseduesin; ka mbushur muret e zyrës së tij me zhgarravinat e tij;

ka dalë rrugëve të Tiranës me sëpatë në dorë për të prerë shtyllat e elektrikut;

ka dalë duke ulërirë në mes të sheshit Skënderbej, “o rrumpallë”;

shan, ofendon, bulizon me fjalë të ndyra opozitarët në parlament;

e ka bërë fushatën elektorale me “timon dhe tepsi” në dorë.

Pasi ka shkatërruar imazhin e vendit të tij, shkon nëpër botë vetëm për interesa personale;

tregon në dreka e darka me homologët evropianë, barcaleta të rëndomta e banale;

shkon në takime kombëtare e ndërkombëtare me antiplumb, poturre e atlete;

ka dalë lakuriq në një plazh publik; ka ngritur televizionin e tij privat;

bredh natën si lugat me taksi se nuk e zë gjumi nga frika; ka deklaruar në media se është bërë Kryeministër nga frika e vdekjes;

ka shokë të ngushtë – kriminelët dhe miq – oligarkët; ka blerë vota me hajdutët dhe ka kërcënuar votuesit me kriminelët;

ka zëvendësuar profesorët e akademikët me kriminelë në sektin e tij;

ka mbushur maxhorancën me “kukulla dhe manekinë”;

ka orkestruar goditjen fizike të deputetëve të opozitës në parlament;

ka ndërtuar shtëpi me para të dyshimta, një bunker pa dritare dhe pa çati;

iu kap një avion droge se ju thye rrota gjatë uljes në lëndinë;

përdor “charter” personal dhe bën jetë luksoze;

mbolli me ndihmën e Policisë, të gjithë fushat e vendit me kanabis;

ka rritur ne shifra të frikshme defiçitin e buxhetit duke financuar PPP-të me buxhetet e ardhshme;

ka futur në burg të varfër e pensionistë të pamundur për të paguar dritat.

Ka futur në zyrën ovale të Presidentit të SHBA-së, Ministrin e Brendshëm bashkëpunëtor të mafias;

ka përdorur policinë për të goditur fëmijët në sy të prindërve;

bredh nëpër botë për të hapur ekspozita me zhgarravinat e tij me paratë e taksapaguesve.

Përdor helm mbytës kundër kundërshtarëve të tij që protestojnë;

për të përjetësuar karrigen e tij pranoi të sillte mbetjet e armëve kimike siriane;

është akuzuar se ofendon, godet dhe dhunon gratë;

si at-vrasës ka akuzuar të atin për çështje morale;

ka ofenduar rëndë Presidentin e SHBA-së duke u bërë thirrje amerikanëve të mos e votojnë;

ka prishur me dhunë stadiumin kombëtar, Pallatin mbretëror e Teatrin Kombëtar;

ka organizuar takimet elektorale në mes të qyteteve me karrige nga shkollat e kopshtet.

Ka kërcënuar në telefon për interesat e tij e të sektit që drejton gjyqtarë e prokurorë;

ka paguar 80 mijë dollarë për një foto me Presidentin e SHBA-së për të mashtruar votuesit; po boshatis vendin duke detyruar qytetarët ose të nënshtrohen ose të emigrojnë;

po i fut thikën pas shpine kombit, duke bashkëpunuar me qarqe antishqiptare e cilësuar kundërshtarët, “tradhtarë “ e tradhtarët,  “bashkëpunëtorë” vetëm për karrigen e tij…

 Këto janë vetëm disa nga bëmat e zullumet, sepse ka edhe shumë të tjera.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button