Politika

Kongresi i jashtëzakonshëm i PS, Balla zbulon emrat: Nga Rama tek Ruçi, ja kush zënë vendet në Presidium

Kongresi i jashtëzakonshëm i PS, Balla zbulon emrat: Nga Rama tek Ruçi, ja kush zënë vendet në Presidium

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka shpallur të hapur Kongresin e jashtëzakonshëm të PS duke zbuluar dhe emrat e propozuar për në Presidium. Balla ka nxjerrë emrat që përfaqësia e Kongresit ka propozuar, ndër të cilët është dhe vetë ai, Rama, Balluku, Ruçi, Gjonaj, Kushi, Ahmetaj, Gjiknuri apo Pëllumbi.

PJESË NGA FJALA E TAULANT BALLËS

Të dashur delegate e delegatë,

Kongresin e Jashtëzakonshëm e konsideroj të hapur.

Kalomë në miratimin e Rendit të Ditës, i cili është në dosjet tuaja.

Kush është dakord me rendin e ditës?

Përfaqësia e Kongresit propozon që në Presidiumin e Kongresit të jenë:

 • Edi Rama
 • Taulant Balla
 • Gramoz Ruci
 • Arben Pellumbi
 • Arben Ahmetaj
 • Bledi Cuci
 • Ogerta Manastirliu
 • Belinda Balluku
 • Etilda Gjonaj
 • Evis Kushi
 • Milva Ekonomi
 • Bora Muzhaqi
 • Edona Bilali
 • Alma Hoxha
 • Almira Xhembulla
 • Damian Gjiknuri
 • Emirjana Sako
 • Gledian Llatja
 • Lavdrim Krashi

Kush është dakord? Ftoj Presidiumin të zenë vendet. Kalojmë në pikën tjetër të rendit të ditës. Vizioni ynë për Shqipërinë 2030 dhe Programi ynë Qeverisës në Mandatin e Ri do te mbahet nga ministri Arben Ahmetaj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button