Politika

Mblidhet kryesia e LSI-së, Kryemadhi paralajmëron protesta

Mbledhet kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim ku janë duke u diskutuar një sërë pikash të rëndësishme në rend dite.

Në fjalën hapëse, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka njoftuar nje aksion të fortë opozitar të kësaj force politike.

Ajo shprehet se mazhoranca e sotme që është duke qeverisur vendin në të vërtetë është pakicë.

Më tej, Kryemadhi e konsideron Lëvizjen Socialiste për Integrim si përfaqësuese të shumicës së shqiptarëve duke paralajmëruar oponencë të fortë dhe protesta.

2 Comments

  1. Znja Kryemadhi, e kini mar si shum perpjekur.Mos haro se akoma jeni ne qevern e majte te PS. Nese ka patur mangesi gjate keti katervjecari, mos haro se si ne ministrit qe drejtoi LSI dhe ne administraten shteterore, perfaqesusit tuaj kan reflektuar abuzime, vjedhje dhe koorupsjon nga veriu ne Jug.
    Mendoni si te bashkepunoni me mazhorancen, si parti e krahut te majt, jo te sabotoni, rreformat dhe te hidhni gur ne ralizimin e programenve te qeveris qendrore dhe asaj lokale, sepse ne shqiptaro amerikanet dotu vezhgojm hap pas hapi nese dote jini konstruktiv, apo destruktiv. Pavaresisht nga mungesat, gabimet, kjo qevri po ben shtet ligjor me synim per te ritur mirqenjen e qytetareve shqiptar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button