Kronika

Ngjarja e rëndë në Maliq, RENEA ekzekuton 62-vjeçarin që plagosi familjarët e tij

Pas disa orë negociatash dhe pasi nuk pranoi t’i dorëzohej policisë, forcat RENEA kanë ekzekutuar 62-vjeçarin Ramiz Muçllari në Maliq.

Mbrëmjen e së premtes policia kishte shkuar në banesën e 62-vjeçarit pasi kishte marrë informacion se burri kishte plagosur me mjet prerës në këmbë bashkëshorten e tij, Pëllumbesha Muçollari 58 vjeçe dhe me mjet të fortë në kokë djalin e tij, Kamber Muçllari, 27 vjeç.

Këta të fundit janë transportuar në spital ndërsa 62-vjeçari i armatosur është mbyllur në banesë duke refuzuar të dorëzohet dhe duke qëlluar armë zjarri në drejtim të policisë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button