roze

Parfumet e VIP-ave

CHANCE+EDT1Parfumet dhe flagrancat janë diçka jashtëzakonisht personale. Shumë rrallë mund të gjesh dy njerëz që bien dakord për një parfum.

Ashtu sic ka secili prej nesh një parfum të zgjedhur për veten, të njëjtën gjë bëjnë dhe femrat e famshme.

Ja cilat janë aromat e preferuara të disa prej personazheve më të njohura në botë.

Rita Ora çmendet pas Chanel Chance. “Ky është parfumi im i preferuar. E dashuroj deri në vdekje aromën e tij”, është shprehur ajo.

Katy Perry i qendron besnike “Angel” të Thierry Mugler. Këngëtarja e famshme thotë se ky parfum është për cdo moshë.

Parfumi i preferuar i Kim Kardashian ndryshon me stinën. Ajo cka është e sigurt, është preferenca e saj për vjeshtën dhe dimrin: në këto stinë ajo dashuron Michael Kors.

Aktorja e famshme Angelina Jolie mund të hedhë vetëm një parfum në lëkurën e saj : Herreren nga Carolina Herrera.

Kur vjen puna tek parfumet, Emma Stone zgjedh cilësinë e mirë: i preferuari i saj është Gardenia nga Chanel.

Cameron Diaz bën zgjedhje shumë të qarta kur vjen puna tek parfumi i preferuar. Ajo është betuar përjetësisht që të mbajë Chanel Nr.6.

E njohur për shijet e saj të holla, Victoria Beckham preferon parfumet e Anna Sui, edhe pse prej shumë vitesh ka linjën e saj të kozmetikës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button