Politika

“Po lëpihen për një karrige në 2025-n”, ish-deputeti i PD zbardh ‘të fshehtat’ nga takimi Berisha-Bardhi

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka komentuar mbledhjen e djeshme të deputetëve opozitarë të thirrur nga Gazment Bardhi. Murrizi ka reaguar i irrituar ndaj këtij takimi në rrjetet sociale. Sipas tij kjo mbledhje ishte një hipokrizi e madhe. Njerëzit aty e urrejnë njër-tjetrin por shtiren vetëm që të kapin një karrige deputeti edhe pas 2025. Qëllimi i tyre nuk është aspak mposhtja e qeverisë, por vetëm interesi i tyre personal i ngushtë.

Murrizi gjithashtu ka ironizuar qëndrimin e zymtë të disa deputetëve gjatë mbledhjes dhe duket që ata nuk e durojnë fare njëri-tjetrin, pasi janë sharë e janë fyer për 2 vite më rradhë.
Postimi:
Bela e “ madhe” me keta njerez!!!!!!
Edhe vijne ne takim gjoja per tu bashkuar, edhe rrine sikur ju ka vrare dikush aty baben!!!
Edhe i binden fteses se Gazit per takim, pastaj mendojne me buze te varura pse erdhem kot se do i duket vetja Gazit lider!!!
Edhe e dine qe aty do jete Berisha ne tavoline sepse ka shumicen e deputeteve, pastaj ju vjen inat qe pse te jete lajm apo faktore Berisha!!
Edhe e dine fare mire se sa vlere kane, dhe çfare perfaqesojne ne politike apo shoqeri, edhe xhelozohen pse nuk jane edhe ata faktore real ne politike!!!
Edhe duan te duken se jane te gjithe bashke kundra qeverise dhe kundra Rames, pastaj dalin neper ekrane dhe thone qe nuk njohim si te pare askend veç vetes se tyre!!!!
Prej dy vitesh nuk kane lene gje pa share e pa thene per njeri tjetrin, dje rrinin te gjithe bashke pa i kerkuar asnje ndjese apo falje formale njeri tjetrit!!!
Pra nga ana figurative donin te thonin se jemi bashke, por shpirterisht mendonin qe i kane merituar gjithsejcili lumin e sharjeve qe ju kane hedhur mbi fytyre njeri tjetrit
Qe ta them TROÇ FARE takimi i djeshem ishte nje hipokrizi artistike teatrore mes njerezish, qe kurre nuk e duan, nuk e pranojne, nuk e falin, nuk e besojne, nuk e vleresojne njeri tjetrin
Madje nuk do ta teproja fare po te thoja se e URREJNE NJERI TJETRIN NE EKSTREM, por shtiren vetem per interesa te ngushta personale ku sejcili ka filluar te bej llogarite e by….. se tij, se si mund te siguroj nje karrike te qelbur ne 2025, ngaqe ju duk embel si “ vend” pune qenia deputet
Çdo tentative hipokrite duke u treguar vemje per te treguar se jane bashke,eshte shum me keq se sa qenia te “ ndare” por kurajoz, me dinjitet dhe personalitet si njerez te lire dhe politikane OPOZITARE REAL me qeverine
Kush mendon se ju hedh hi syve qytetareve OPOZITARE me nje akt hipokrizie, eshte i qorruar dhe shurdhuar nga te gjitha anet
BESIMI I QYTETAREVE, NUK FITOHET KURRE ME HIPOKRIZI FORMALE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button