Te ndryshme

Presidenti i Atalantës shkon në festën me tifozët me një… MiG!

Antonio Percassi, presidenti i klubit italian të futbollit, Atalanta, shkoi me një mënyrë të veçantë në një festim të përvitshëm me tifozët. Ai pilotoi një avion luftarak, MiG, ku një baner premtonte se Atalanta do të “bombardonte” rivalët e saj në kampionat.

mig-35

Presidenti Antonio Percassi, së bashku me drejtuesit e tjerë të ekipit verior të Italisë, kanë brohoritur më shumë se 15 000 përkrahësit e klubit të Bergamos pasi arritën me avionin ushtarak rus në ngjarjen e së hënës. Nuk është hera e parë që në klubin e Atalantës ndodhin të tilla ngjarje. Vitin e kaluar, për të shpallur blerjen e mesfushorit Giulio Migliaccio, një tank i epokës së Luftës së Dytë Botërore ecte gjatë makinave të pikturuara me ngjyrat tradicionale të klubeve rivale. Prokurorët e kallëzuan penalisht Migliaccion përpara Komisionit Kombëtar Disiplinor të Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) lidhur me incidentin. Migliaccio kërkoi falje për incidentin, ku dy makina që përfaqësonin klubet AS Roma dhe rivalin lokal Breshia ishin shkatërruar nga tanku. Fotografitë u shfaqën në faqet e para të gazetave me makinat e shkatërruara, për të cilën kritikët thanë se kanë shkuar përtej kufijve të rivalitetit sportiv.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button