Sociale

Emigranti udhëton nga Amerika për të votuar PS, Rama: Ndiqni rrugën e tij!

Në pamundësi për të votuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në 25 Qershor, një emigrant ka udhëtuar drejt Tiranës për t’ia dhënë votën Rilindjes.

Sapo ka zbritur në aeroportin Nënë Tereza, emigranti, që quhet Roland ka filmuar biletën e udhëtimit dhe i ka dërguar një video-mesazh Edi Ramës.

Kryeministri më pas e ka postuar videon në Facebook, duke ftuar emigrantët e tjerë të bëjnë të njëjtën gjë.

“Sapo më mbërriti në Whatsap, nuk e njoh dërguesin! Me mirënjohje të thellë për të ju lutem të gjithëve ta ndjekin jo vetëm videon, po edhe rrugën e tij të dielën”, shkruan Rama.

Related Articles

Nje koment

  1. Te lumte, nje bravo te madhe ke nga shum bashkeatdhetar shqiptaro Amerikan qe se ndjekin shembullin tuaj , per shum aresye , Puna, mosha, shpenzimet, por me mendje e zemer mbeshtesin PS dhe kryeministrin Rama per rreformat e ndermara, per te ber shtet dhe ritje te mirqenjes per qytetareve.
    Gezohemi, qe qevria Rama ka mbeshtetjen e faktorit nderkombetar, me SHBA ne krye , BE, per te cuar perpara rreformat, konsolidimin e demokracis dhe forcimin e shtetit ligjor, si baze per fuqizimin ekonomik dhe ritjen e mirqenjes te popullit shqiptar.
    SHpresojm
    se qytetaret shqiptar, dota vleresojn punen e kesaj qeveria, ne raport me ate gjendje qe e mori ne 2013, dhe cfar rreformash ndermori per mir deri me sot. SHpresojm e besojm nje fitore spektakolara diten e djel me 25 Qershor, per PS dhe kryeministrin Rama. Suksese akoma me
    te medha ne kater vitet e arcme. Urime e suksese nga Amerika .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button