Politika

Kryetarja e Parlamentit italian viziton nesër Shqipërinë me ftesë të Metës

Kryetarja e Dhomës së Deputetëve të Italisë Laura Boldrini do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë me ftesë të kryeparlamentarit Ilir Meta.

Meta-Boldrini do zhvillojnë takim në orën 09:30 në ambientet e Kryesisë së Kuvendit dhe më pas do të mbajnë konferencë për shtyp.

Gjatë kësaj vizite, Boldrini do të takohet edhe me përfaqësues të lartë të shtetit shqiptar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button