Politika

Rama përmbyll vizitën në Gjermani: Në duar të sigurta deri tek avioni

Kryeministri Edi Rama përmbylli sot vizitën zyrtare në Gjermani, ku zhvilloi një axhendë intensive takimesh me zyrtarë të lartë.

Rama ndau një foto nga përcjellja në aeroport, ku shihet në krah të ekipit të eskortës shoqëruese të sigurisë të Policisë gjermane.

“Në duar të sigurta deri tek avioni. Fotoja tradicionale e fundvizitave zyrtare në Berlin”, tha Rama.

Rama mbërriti dy ditë më parë në Berlin, ku u prit me ceremoni zyrtare në aeroportin “Brandenburg”, ndërkohë që dje zhvilloi një axhendë intensive takimesh me zyrtarë të lartë.

Kryeministri u takua me Frank-Walter Steinmeier, president i Gjermanisë dhe me Franziska Giffey, kryetare e bashkisë së Berlini.

Po ashtu, pasditen e djeshme ai zhvilloi një takim kokë më kokë me Olaf Scholz, kancelar i Gjermanisë, për të vijuar me një konferencë e përbashkët shtypi

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button