Politika

Rama tallet me Dash Shehin: Sa gdhihet e nis ditën me pilaf e raki, dhe pastaj thotë nuk e duam Turqinë

Në replikat e tij në Kuvend, kryeministri Edi Rama ka thumbuar deputetin Dashamir Shehi, që pak ditë më parë u shpreh kundër investimeve turke në Shqipëri.

Dëgjova njërin nga opozita që thoshte se nuk e duam Turqinë.

Ai kur gdhihet ha pilaf dhe pi raki.

Në drekë e fillon me plenc.

Në aksham ha groshë.

Tapë gjithë ditën

Fshin buzët me peshqir dhe thotë jemi europianë, nuk e duam Turqinë.

Dhe pastaj thotë në jemi europianë, nuk e duam Turqinë.

Këta jeni ju, pilaf e grosh”, tha Rama.

Atij iu përgjigj Berisha, që tha:

“Ti dole dhe u talle me Dashamir Shehin.

Ai kthen ndonjë gotë, por më mirë të kthesh ndonjë gotë, sesa vizat e kokainë që thith ti.

E ktheve vendin në hambar të drogës dhe në Kolumbinë e Europës

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button