Sociale

Rriten prapë temperaturat, sinoptikanët: Ja sa do të jetë maksimumi sot

Dita e sotme do te dominohet nga kushte te qendrueshme atmosferike, nderkohe qe temperaturat do te shenojne prape nje rritje, edhe pse te lehte.

Meteoalb parashikon qe “Temperaturat e ajrit sjellin nje rritje te lehte ne vlerat e mengjesit dhe te mesdites duke bere qe maksimumi ne territor te ngjitet ne 33 – 34 grade C”.

Parashikimi i Meteoalb 

E MERKURE: gjithe territori mbetet ne kushte te qendrueshme atmosferike duke u dominuar nga kthjellimet, perjashtuar ekstremin verior te vendit ku do kete edhe vranesira te lehta e kalimtare.

Gjate pasdites do te kete shtim te vranesirave kryesisht ne zonat malore verilindore-juglindore.

Temperaturat e ajrit sjellin nje rritje te lehte ne vlerat e mengjesit dhe te mesdites duke bere qe maksimumi ne territor te ngjitet ne 33 – 34 grade C.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button