Sporti

Simfonia e nëntë për Bucks, Hjuston gjithnjë e më shumë në krizë

Një Bucks dërrmues në këtë sezon të NBA nis me nëntë fitore në po aq ndeshje: edhe pa Antetokounmpo, i bllokuar nga një dhimbje në gjurin e majtë. Milëaukee mposht Oklahoma 108 me 94 dhe dominon në Perëndim. Lopez, Allen dhe Carter kujdesen që t’i tërheqin të zotët e shtëpisë kundër Oklahomas në nokautin e dytë radhazi. 27 me 13 në çerekun e dytë ishte vendimtare, Bucks ia mbathën dhe City Thunder nuk janë më në gjendje të rikuperohen, madje u rrëzuan në -24 në fraksionin e tretë.

Në Lindje, megjithatë, vendi i parë për Phoenix duke kaluar 102-82 në Portland. Gjuajtje e jashtme nga Bostoni ndaj New York Knicks dhe Brooklyn në Charlotte, Atlanta, Denver dhe Minesota gjithashtu fitojnë, ky i fundit kundër Houston gjithnjë e më në krizë.

REZULTATET

CHARLOTTE HORNETS-BROOKLYN NETS 94-98

ATLANTA HAWKS-NEW ORLEANS PELICANS 124-121

NEW YORK KNICKS-BOSTON CELTICS 118-133

MILWAUKEE BUCKS-OKLAHOMA CITY THUNDER 108-94

MINNESOTA TIMBERWOLVES-HOUSTON ROCKETS 129-117

DENVER NUGGETS-SAN ANTONIO SPURS 126-101

PHOENIX SUNS-PORTLAND TRAIL BLAZERS 102-82

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button