Sporti

Tifozi skocez mbështet Urugain, ‘çmend’ anglezët

skoceziGjatë ndeshjes të zhvilluar për Kupën e Botës, Anglia ka humbur dje përballë Uruguait me rezultatin 1 me 2. Po kjo humbje i ka mërzitur shumë tifozët anglezë, por ka gëzuar një tifoz skocez.

Ai është fotografuar i veshur me një kapelë prej stofi model skocez, me një paruke portokalli dhe në duar mban lart duke tundur flamurin e Urugait. Po ky gjest i personit, ka ndezur një debat në rrjetet sociale.

Ky veprim mendohet të jetë bërë për t’u hakmarrë ndaj Anglisë, pasi vitin e ardhshëm pritet që në Angli të zhvillohet një referendum për pavarësinë e Skocisë.

Personi që ka provokuar anglezët quhet Glaswegian Mark McConville dhe punon si menaxher. Por, ky person gjatë ndeshjes së Anglisë me Italinë, ka dalë përsëri  kundër luanëve.

Related Articles

Back to top button