Kronika

Shiste kokainë dhe kanabis në Ksamil! Arrestohet autori, nën hetim një 33-vjeçare

Një 54-vjeçar që dyshohet se shpërndante kanabis në Ksamilit është në pranga.
Nën hetim për moskallëzim krimi është dhe një 33-vjeçare, pasi sipas policisë, kishte dijeni për këtë veprimtari kriminale, por nuk kallëzuar rastin.

Ndërkohë, 54-vjeçari do të hetohet për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Gjatë gjithë rregullave në tërësinë e tij, janë gjetur 27 doza me lëndë të panjohura narkotike kokainë dhe kanabis, 3 peshore elektronike për ndarjen e lëndëve narkotike në doza, 3 celularë, si dhe 13 400 lekë të rinj, 530 euro, 140 dollarë dhe 60 paund. që dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria kriminale.

Disa raste të analizave të lëndëve narkotike janë goditur gjatë sezoni veror dhe qytetet turistike.

Ky muaj, një 20-vjeçar  u arrestua  pasi shpërndante doza kokaine dhe kanabisi, në lokalet e natës në Himarë. Si gjithës droge, janë arrestuar edhe shtetas të huaj. Gjatë qershorit,  pesë të huaj  u vuan në pranga në Dhërmi pasi transportonin drogë të forta pushuesve. Shtetasit Italia, Spanja Brazili dhe Argjentina kishin ardhur si turistë në këtë bregdetare. Nga hetimet dyshohet në lidhje me mua, duke përdorur lëndë narkotike, për turistët e tjerë, në lokalet e tyre dhe në aktivitetet e ndryshme të argëtimit që janë në bregdet, gjatë sezonit turistik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button