Sporti

Atletico i gëzohet fitores

Atletico Madridi e ka regjistruar një fitore të rëndësishme në udhëtim, duke e mposhtur Getafen me rezultat minimal, 1:0.

atletico

Golin e fitores për “Los Colchoneros” e realizoi Mario Mandzukic në minutën e 40-të.

Më pas, në minutën e 58-të, vendësit mbetën me një lojtar më pak, pasi Alexis u ndshkua me karton të kuq, pas një bërryli që ia dha Mandzukicit.

Pas nëntë xhirosh të zhvilluara në La Liga, kampioni aktual i ka grumbulluar 20 pikë dhe gjendet në pozitën e pestë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button