Rajoni

Borë në pjesën më të madhe të BeH-së

Në Bosnjë e Hercegovinë sot moti është i shoqëruar me vranësira dhe me reshje bore, ku ndërprerja pritet në orët e pasdites.

Në Bosnjë bie borë, ndërsa nëpër ultësirat e disa vendeve bie edhe shi. Pasdite nga fundi i ditës pritet ndërprerja graduale e reshjeve. Do të fryjë erë me shpejtësi të dobët deri në mesatare nga drejtimi verior dhe veriperëndimor. Temperatura më e lartë ditore e ajrit do të jetë mes dy dhe shtatë gradë celsiusë, në jug të vendit deri në 10 gradë. Në Sarajevë prej sot në mëngjes bie bore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button