Kronika

Dyshohet se vinin nga Shqipëria, sekuestrohen 10 mijë maska në Itali

Dhjetë mijë maska janë sekuestruara në portin e Ankonës, Itali nga Guardia di Finanza, maska që dyshohet të jenë prodhuar në Shqipëri.
Nisur nga çfarë raportojnë mediat fqinje, maskat prej filtri pëlhure janë sekuestruar pasi nuk kishin etiketën e origjinës (nuk shkruhej askund që vinin nga Shqipëria).
Me një vlerë rreth 10 mijë e 250 euro maskat do të shiteshin kontrabandë duke mashtruar konsumatorët.
“Për këtë mall nuk u tregua vendi i origjinës dhe kishin një paketim tërësisht në italisht, por dyshohet se vinin nga Shqipëria. Mashtrimi për origjinën e mallit shkaktoi konfiskimin administrativ”, njoftoi policia italiane.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button