Rajoni

Erdoğan bisedë telefonike me presidenten e Kroacisë

Erdoğan dhe Grabar – Kitaroviç u dakorduan se nevojitet që të avancohen marrëdhëniet e mira bilaterale dhe bashkëpunimi mes dy vendeve.

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar bisedë telefonike me presidenten e Kroacisë Kolinda Grabar – Kitaroviç, raporton Anadolu Agency (AA).

Burime nga Presidenca e Turqisë theksojnë se presidentët biseduan për marrëdhëniet bilaterale.

Ata u dakorduan se nevojitet që të avancohen marrëdhëniet e mira bilaterale dhe bashkëpunimi mes dy vendeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button