Kronika

Protesta, mbështetësit e opozitës qëllojnë me kapsolla në drejtim të Parlamentit

Kapsolla dhe fishekzjarre janë hedhur drejt Kuvendit ndërsa protesta e opozitës është zhvendosur aty pas thirrjes së kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Policia e gjendur nën kapsolla e fishekzjarrë ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button