Kosova

Kosova

‘Nuk jam kapiteni, por kryeministri juaj!’, Kurti suprizon udhëtarët e parë në fluturimin pa viza

Qytetarët e Kosovës kanë nsiur nga 1 Janari udhëtimet e tyre pa viza në vendet e zonës Schengen. Kryeministri Albin…

Read More »

Kosova feston vitin e ri me liberalizimin e vizave

Kosova feston vitin e ri me liberalizimin e vizave. Nga sot, 1 janari i vitit 2024, qytetarët e Kosovës do…

Read More »

Osmani për mundësinë e një sulmi nga Serbia: Gati për çdo skenar

Presidentja Vjosa Osmani thotë se Kosova do të mbrohet nga çdo skenar i mundshëm kërcënimi nga Serbia. “Unë jam në…

Read More »

Vjosa Osmani fton në Presidencë, Ramush Haradinajn, por e lë të presë. Ai ngrihet dhe ikën

Ditën e sotme (e martë, 19 dhjetor) pritej të zhvillohej një takim mes presidentes së Kosovës Vjosa Osmani dhe kreut…

Read More »

KQZ i hap rrugë organizimit të peticioneve për largimin e kryetarëve të komunave në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë njoftoi të hënën se i është përgjigjur kërkesës së kryesuesve të kuvendeve komunale në…

Read More »

Thaçit e Veselit u vazhdohet paraburgimi

Gjykata Speciale ka marrë vendim për vazhdimin e paraburgimit për ish-presidentin Hashim Thaçi, dhe ish-kryeparlamentarin, Kadri Veseli. Vendimi është marrë…

Read More »

Haxhiu: Brenda Këshillit Prokurorial po bëhen pazare

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka komentuar vendimin e Komisionit të Venecias. Ajo ka thënë para mediave se ky komision…

Read More »

Policia, mbi 4 mijë makina në veri të Kosovës janë regjistruar me targat RKS

Të premten ishte afati i fundit për banorët serbë në veri të Kosovës që të zëvendësojnë targat e makinave të…

Read More »

Ndalohen zgjedhjet e Serbisë në Kosovë: Beogradi nuk dërgoi kërkesë!

Serbët votojnë të dielën në zgjedhjet e përgjithshme të parakohshme, por në Kosovë ato nuk do të lejohen, njësoj siç…

Read More »

Serwer përmend tri arsye pse SHBA dhe BE nuk po i publikojnë rezultatet e hetimeve për sulmin në Banjskë

Eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit Perëndimor, Daniel Serwer, ka risjellur në vëmendje sulmin e 24 shtatorit ndaj Policisë së…

Read More »
Back to top button