Sporti

Golashënuesit më të mirë në kualifikueset ‘Rusia 2018’

 

Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski, janë deri më tani golashënuesit më të mirë në kualifikueset për Botërorin ‘Rusia 2018’ Për dallim me Real Madridin, Cristiano Ronaldo, po tregon paraqitje tjera me Portugalinë. Në vetëm tre ndeshje, portugezi ka arritur të shënojë shtatë, gola, aq sa ka shënuar edhe Robert Lewandowski, por polaku ka luajtur në katër ndeshje – që tani dytë e mbajnë primatin e golashënuesve më të mirë deri më tani në kualifikueset për ‘Rusia 2018’. Pas tyre renditen, Romelu Lukaku i Belgjikës me pesë gola, Thomas Muller i Gjermanisë me katër gola – top pesëshen e mbyll sulmuesi i Kroacisë, Mario Mandzukic, që ka shënuar po aq gola sa Muller.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button