Kronika

Postimet e fundit të tre shoqeve të ngushta që vdiqën në Sukth/ Të apasionuar pas udhëtimeve

Tre vajzat që mbetën të vdekur nga aksidenti tragjikë mëngjesin e sotëm, në autostradën Tiranë-Durrës, ishin shoqe të ngushta.

Makina që drejtohej nga Greta Sherifi, me pasagjere shoqet e saj, Izabela Gega dhe Elona Xhuti, u godit fortë nga një makinë e cila po udhëtonte në drejtim të kundër me një shpjetësi më shumë se 150 km/orë.

Vajzat, nga postimet e tyre në Facebook, kalonin një kohë të mirë bashkë, ku bie në sy foto të shumta nga udhëtimet e tyre.

Elona, ka qenë vajza e fundit që ka lënë një shënimin e fundit, vetëm pak ora para aksidentit.

Në orën 11:00 të natës së mbrëmshme, Elona ke hedhur në Facebook një foto ironizuese duke shkruar: “kush ka humbur 5 kg të vijë se i kam unë”. Kurse më parë kishte publikuar një poezi të Teodor Kekos.

Ndwrsa, më 8 tetor, Izaleba ka ndarë nga profili i saj fotot me dy shoqet, komentuar “Duke shijuar ditën me Greten dhe Elonen”.

Postimi i fundit i Gretës, është tatuazhi që babi i saj ka bërë, me emrin e së bijës.

Po në tetor, Greta ka postuar në faqen e saj në FB, një video, xhiruar nga brenda makinës në lëvizje, ku dëgjohet muzikë greke.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button