Rajoni

Vuçiq pret Orban në Beograd: Marrëdhëniet serbo-hungareze janë në nivelin më të lartë

Presidenti i Serbise Aleksander Vuçiq ka pritur sot ne Beograd, kryeministrin e Hungarise Viktor Orban.  Vuciq dhe Orban do të marrin pjesë në prezantimin e kapaciteteve të ushtrisë serbe në Batajnicë.
“Jam i lumtur që mirëprita edhe një herë një mik të madh të Serbisë, Viktor Orbán, dhe që marrëdhëniet serbo-hungareze janë në nivelin më të lartë në historinë e kombeve dhe vendeve tona”, ka shkruar Vuçiq në Instagram, buducnostsrbijeav, së bashku me fotot nga Takimi.
Orban dhe Vuçiq do të marrin pjesë në prezantimin e aftësive të Ushtrisë Serbe “Granit” në aeroportin ushtarak në Batajnicë, ndërsa para kësaj do të mbahet mëngjesi i punës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Artikuj te ngjashem

Back to top button