Sporti

Besiktas “shkaterron” Partizanin (Video)

Skuadra turke, Besiktas është duke fituar përballjen me Partizanin me rezultat 0-4, takim ky që po luhet në Beograd.
Partizani dhe Besiktas po luajnë në kuadër të Europa League. Kjo ndeshje ka nisur me tensione nga tifozët e të dy skuadrave, derisa tifozët turqit janë duke krijuar një atmosferë të bukur sportive, pasi që skuadra është në rrugë të mirë ta fitojë ndeshjen.

Tifozët turq janë duke u tallur me skuadrën e Partizanit, pasi që kanë krijuar një karikaturë të futbollistët të tyre, Olcan Sahan, në formën e fluturakes së famshme.

Pjesa e parë është mbyllur më epërsinë e skuadrës turke me rezultat 0-2, me një gol të Kavlak (18) dhe një gol të Demba Ba (45).

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button