Muzike

Muzike

“Mos meno” thotë Bafte në këngën e re

Në kanalin Youtube ajo ka hedhur këngën të cilës ia la titullin ‘Mos meno’, shkruan Syri Kosova. Kënga u shkrua…

Read More »

Dafina Zeqiri dhe Alban Skënderaj të enjten sjellin bashkëpunimin e tyre të dytë

Alban Skënderaj dhe Dafina Zeqiri janë bërë bashkë për një tjetër bashkëpunim. Dyshja e famshme e estradës kanë njoftuar fansat…

Read More »

Suedia fiton Eurovizionin

Finalja e Eurovision 2023 në Liverpool Arena në Britani të Madhe ishte një spektakël i mrekullueshëm, i mbushur me emocione…

Read More »

Albina dhe Familja Kelmendi çojnë Shqipërinë në finalen e madhe të Eurovizionit 2023

Me shumë entuziazëm dhe gëzim Albina dhe Familja Kelmendi çojnë Shqipërinë në finalen e madhe të Eurovision Song Contest 2023.…

Read More »

Rita Ora dhe Taika Waititi do të prezantojnë “MTV European Music Awards 2022”

Këngëtarja dhe tekstshkruesja, Rita Ora dhe regjisori e fituesi i çmimeve ‘Oscar’ e ‘Grammy’, Taika Waititi, do të jenë prezantues…

Read More »

Këngëtari serb i ftuar në Korçë, artistja shqiptare bën thirrje: Bojkotojeni!

Festa e Birrës që organizohet në Korçë do të rikthehet edhe këtë vit nga data 18-22 gusht. Mes pjesëmarrësve bie…

Read More »

Nga bashkëpunimi i Eli Farës me Stresin, te rikthimi i Elvanës; çfarë duhet të presim nga Festivali i Këngës

20 konkurrentë janë përzgjedhur këtë vit për të marrë pjesë në edicionin e 58-të të Festivalit të Këngës. Në listën…

Read More »

Sot zgjidhen tre finalistët e Konkursit ndërkombëtar të Dirigjentëve

10 gjysmëfinalistët e përzgjedhur do të përballen sot me skenën e Universitetit të Arteve për të shkuar nesër në natën…

Read More »

Bono “humbet” zërin, anulohet koncerti i U2 në Berlin

Fansat e “U2”-ve mbetën të zhgënjyer në Berlin, pas anulimit të koncertit të tyre të shumëpritur. Por, arsyen nuk do…

Read More »

I jepet lamtumira e fundit Aretha Franklinit, “Mbretëreshës së muzikës soul”

Në Detroit po zhvillohet funerali i legjendës muzikore amerikane, Aretha Franklin, e njohur ndryshe si mbretëresha e muzikës spirituale, e…

Read More »
Back to top button