Muzike

Muzike

Rita Ora ‘elektrizon’ skenën në ‘The O2 Arena’ të Londrës

Rita Ora ndërmori një hap të guximshëm të dielën në mbrëmje ndërsa performoi në “Capital’s Jingle Bell Ball” me Barclaycard…

Read More »

Nis numërimi mbrapsht, lista e garuesve në Festivalin 62 të Këngës në RTSH

Pas një pune kolosale, Festivali 62 i Këngës në RTSH do të zhvillohet për 4 net radhazi si eventi muzikor…

Read More »

Eni Koçi, Genc Prelvukaj dhe Granit Ismajli sjellin këngën e re “Për Tiranë”

Eni Koçi, Genc Prelvukaj dhe Granit Ismajli kanë publikuar sot (e enjte) projektin e ri muzikor. “Për Tiranë” mban titullin…

Read More »

Ronela Hajati publikon këngën e re “Himni”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Ronela Hajati, ka sjell një tjetër projekt të ri muzikor. “Himni” mban titullin kënga, të cilën…

Read More »

Ermonela Jaho drejton talentët e rinj në Teatrin e Operës dhe Baletit

“Nën kujdesin e veçantë dhe mjeshtëror të sopranos ikonike, Ermonela Jaho e cila hodhi gurin e parë të themelit të…

Read More »

Nesër koncerti në Tiranë / Mesazhi i Ricky Martin: Do të jetë fantastik, bëhuni gati për të kërcyer

Këngëtari Ricky Martin ka një mesazh për publikun shqiptar para koncertit madhështor që pritet të mbahet nesër në mbrëmje në…

Read More »

Muzikali “Mamma mia”/ Shfaqja me këngët e ABBA në amfiteatrin e liqenit

Mamma Mia- The Musical, bazuar ne këngët më të njohura të ABBA-ve vjen për herë të parë live për publikun…

Read More »

Gjon mili Jazz & Blues festival/ Festivali me 20 artistë nga Tirana do udhëtojnë në Korçë

Edicioni i dytë i Festivalit “Gjon Mili Jazz&Blues Festival” i dhuroi Tiranës dy mbrëmje magjike më 12-13 korrik dhe do…

Read More »

Festivali Kabaja Myzeqare organizohet në Krutje të Lushnjës

Për të tretin vit radhazi në Lushnjë u zhvillua festivali Kabaja Myzeqare ku grupet pjesëmarrëse kënduan në Krutje. Trashëgimi i…

Read More »

Luana Vjollca shfaqet provokuese, teksa paralajmëron bashkëpunimin e ri me Bardhin

Ajo tashmë ka disa bashkëpunime që kanë rezultuar mjaft të suksesshme, ndërsa një të tillë ka paralajmëruar edhe së fundmi.…

Read More »
Back to top button