Politika

Dhuna në Shkodër, Basha qytetarëve: Revolta është zgjidhja, nuk luhet me popullin

Në një postim në Facebook, kreu i PD-së, Luzlim Basha ka reaguar në lidhje me përplasjen e dhunës që ndodhi në Shkodër mes disa tregtarëve duhanit si dhe punonjësve të policisë dhe antikontrabdandës.

“Shteti-bandë i Edi Ramës sot në Shkodër, duke grabitur e kërcënuar me armë qytetarët. Ligji është i shenjtë e duhet zbatuar, por kur Edi Rama me bandën e tij është shkelësi më i madh i ligjit në vend, atëherë revolta është zgjidhja.  Me popullin nuk luhet.  Shqiperia më mirë pa Edi Ramën”, shkruan Basha.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button