Sporti

Finale e parakohshme në Europa League, Milani përballë Arsenalit

Ndërkohe çiftet e tjera janë: Lacio Dinamo e Kievit. Leipzig-Zenit; Atletico Madrid-Lokomotiv Moskva; CSKA-Lyon; Marseille-Atletic Bilbao; Sporting-Plzen; Dortmund-Salzburg dhe Milan Arsenal.

Ndeshjet e para të kësaj faze do të zhvillohen në datën 8 mars, ndërsa të kthimit pas një jave.

***
Me 3 skuadra në këtë fazë të Europa League nuk është as Spanja, as Anglia apo Italia, por Rusia. Janë Lokomotika e Moskës, CSKA dhe Zenit që vazhdojnë ende ëndrrën në këtë kompeticion dhe sot presin të mësojnë kundërshtarët.

Me interes pritet edhe kundërshtari i italianëve të Milanit, Atletico Madrid apo Arsenalit, të cilat janë mes pretendove këtë edicion.

View image on Twitter

??????? Arsenal
?? Athletic
?? Atlético
?? CSKA Moskva
?? Dortmund
?? Dynamo Kyiv
?? Lazio
?? Lokomotiv Moskva
?? Lyon
?? Marseille
?? Milan
?? Plzeň
?? Leipzig
?? Salzburg
?? Sporting CP
?? Zenit

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button