Kosova

Haradinaj takon Theresa May: Britania e Madhe një ndër aleatët e mëdhenj të Kosovës

Mbretëria e Bashkuar vazhdon të mbështesë Kosovën, ka deklaruar dje kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, pas takimit me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May.

Në një postim në statusin e tij social në Facebook, Haradinaj shprehet se “Bashkëbisedim me kryeministren, Theresa May, gjatë pritjes së mbrëmshme në 10 Downing Street”.

“Mbretëria e Bashkuar vazhdon të jetë njëri ndër aleatët më të mëdhenj të popullit dhe shtetit të Kosovës. Konfirmova pjesëmarrjen e Republikës së Kosovës në Samitin e Londrës, në korrik. RH”, shkruan Haradinaj.

Po ashtu, kryeministri Haradinaj poston dhe një foto nga takimi me kryeministren Theresa May në 10 Downing Street.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button