Politika

Rama mbledh ministrat socialistë në Gjirokastër

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme, në një takim informal ministrat që vijnë nga partia e tij.

Mësohet se mbledhja po zhvillohet në Gjirokastër, dhe të pranishëm janë Ministrat Klosi, Ahmetaj, Kumbaro, Kodheli, Tahiri, Peleshi, Gjiknuri, Harito, Bushati, Gjermeni, Nikolla, Beqaj, Felaj dhe Çuçi.

Raportohet se temë e diskutimeve në këtë mbledhje është puna dhe objektivat e qeverisë.

Më herët gjatë ditës, shefi i qeverisë zhvilloi një takim me fermerë të Këlcyrës.

Takimi po mbahet në ambientet e hotel “Çajupi”.  Para se të rikthehet në Tiranë, kryesocialisti Rama do të zhvillojë po në Gjirokastër edhe një mbledhje me kryetarët e degëve të PS-së në 61 bashkitë e vendit.

Related Articles

Nje koment

  1. Keshilli I Ministrave tu kerkoje SHBA dhe BE te dergojne NATO ne Tirane dhe te bombardohen 38 familjet e deputeteve qe nuk miratuan ligjet ne Parlament me gjithe cfare kane.Keta plehra duan te varrisin popullin shqipetar femijet e tyre dhe brezat qe do vine.Ushtria e shqiperise dhe policia duhet te filloje urgjentisht te bombardoje familjet e plehrave shqipetare ne kuvendin e shqiperise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button