Sporti

Rama mes nje gjermani dhe nje amerikani duke pare ndeshjen

rama_ndeshjaGjermania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dy skuadrat e kualifikuara për më tej në Botërorin e Brazilit, ndërkohë që Portugalia dhe Gana do të kthehen në shtëpi.

Ky ishte një nga grupet më të forta të këtij Botërori.

Në ndeshjen e shumëpritur mes Gjermanisë dhe SHBA, gjermanët arritën të marrin një fitore të ngushtë me rezultatin 1 me 0, ndërkohë që Tomas Myler ngjitet në kuotën e katër golave.

SHBA doli e dyta në grup dhe pret të luajë me Belgjikën.

Kurse Gjermania me shumë gjasë do përballet me Algjerinë. Megjithatë edhe Rusia ka shanset e saj.

Në Tiranë ndeshjen e ndoqën ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, ai gjerman, Helmut Hofman, në prani të kryeministrit Edi Rama.

Ata ishin në një nga lokalet e Tiranës

Related Articles

Back to top button